דילוג לתוכן העמוד

FIRST Global Challenge

FIRST Global Challenge הינה אוליפיאדת רובוטיקה עולמית, המבוססת על למידה חווייתית ומשמעותית של תחומי המדע, הנדסה וטכנולוגיה. קבוצות של תלמידים מתכננות, בונות ומתכנתות רובוטים המתחרים בבריתות מול קבוצות אחרות ממש כמו בעולם הספורט. זוהי תוכנית המלמדת תלמידים ותלמידות את המשמעות והערך של השקעה ועבודה מאתגרת, יזמות ויצירתיות תוך כדי הנאה צרופה הנשענת על אתגר ומאמץ משותף. בתוכנית, התלמידים יכירו ויפנימו את החשיבות של עבודת צוות, שיתוף בידע וברעיונות והחשיבות של כבוד הדדי ואדיבות גם למתחרים.

ג׳נבה 2022דגל שוויץ
נבחרת התלמדים מתיכון מראח אלגוזלאן, יפיע ייצגה את מדינת ישראל באתגר 2022, Carbon Capture ובתחרות העולמית אשר התקיימה באוקטובר 2022 בג׳נבה, שוויץ. יותר מ-180 מדינות התכנסו פנים-אל-פנים ברוח של מטרה עולמית-משותפת, אחדות ושיתוף פעולה. אין מקום מתאים יותר ל-FIRST Global Challenge מאשר ג׳נבה, ״בירת השלום״ אליה מתאספות מדינות רבות כדי לפתור אתגרים דיפלומטיים.

נבחרת ישראל לשנת 2019

נבחרת FIRST Global Challenge ישראל 2019 מתיכון מגידו, לקחה חלק באולימפיאדת הרובוטיקה העולמית בדובאי וזכתה במקום השני המדהים - ראש הברית הפינאליסטית. הנבחרת סיימה במקום ראשון בשלב במשחקי הדירוג - הקבוצה היחידה בעולם שלא הפסידה אף משחק בשלב הזה. בנוסף, מדליה על סכום הנקודות המצטבר של משחקי הדירוג ומדליה על תמיכה יוצאת דופן לקבוצות אחרות.