דילוג לתוכן העמוד

FIRST Global Challenge

FIRST Global Challenge הינה אוליפיאדת רובוטיקה עולמית, המבוססת על למידה חווייתית ומשמעותית של תחומי המדע, הנדסה וטכנולוגיה. קבוצות של תלמידים מתכננות, בונות ומתכנתות רובוטים המתחרים בבריתות מול קבוצות אחרות ממש כמו בעולם הספורט. זוהי תוכנית המלמדת תלמידים ותלמידות את המשמעות והערך של השקעה ועבודה מאתגרת, יזמות ויצירתיות תוך כדי הנאה צרופה הנשענת על אתגר ומאמץ משותף. בתוכנית, התלמידים יכירו ויפנימו את החשיבות של עבודת צוות, שיתוף בידע וברעיונות והחשיבות של כבוד הדדי ואדיבות גם למתחרים.

סינגפור 2023דגל סינגפור
ב-7 עד ה-10 באוקטובר 2023, אלפי תלמידים ממעל 190 מדינות יתכנסו בסינגפור, מובילת יוזמות הקיימות, כדי להתחרות תוך שיתוף פעולה במשחק ייחודי המדגיש את חשיבות אנרגיה מתחדשת בעולמנו. נבחרת התלמידים שתייצג את מדינת ישראל לעונת 2023 היא קבוצת הרובוטיקה ממקיף עתיד כרמים, בנימינה.

נבחרת ישראל לשנת 2022

נבחרת התלמדים מתיכון מראח אלגוזלאן, יפיע ייצגה את מדינת ישראל באתגר 2022, Carbon Capture ובתחרות העולמית אשר התקיימה באוקטובר 2022 בג׳נבה, שוויץ. יותר מ-180 מדינות התכנסו פנים-אל-פנים ברוח של מטרה עולמית-משותפת, אחדות ושיתוף פעולה. אין מקום מתאים יותר ל-FIRST Global Challenge מאשר ג׳נבה, ״בירת השלום״ אליה מתאספות מדינות רבות כדי לפתור אתגרים דיפלומטיים.

נבחרת ישראל לשנת 2019

נבחרת FIRST Global Challenge ישראל 2019 מתיכון מגידו, לקחה חלק באולימפיאדת הרובוטיקה העולמית בדובאי וזכתה במקום השני המדהים - ראש הברית הפינאליסטית. הנבחרת סיימה במקום ראשון בשלב במשחקי הדירוג - הקבוצה היחידה בעולם שלא הפסידה אף משחק בשלב הזה. בנוסף, מדליה על סכום הנקודות המצטבר של משחקי הדירוג ומדליה על תמיכה יוצאת דופן לקבוצות אחרות.