דילוג לתוכן העמוד

בונים קהילה מוגנת

מטרת תוכנית הקהילה המוגנת של FIRST היא לספק למנטורים, מורים, מתנדבים, עובדים, חברי קבוצה, הורים ואחרים המעורבים בתכניות FIRST מידע ונהלים ליצירת סביבה בטוחה ומוגנת עבור משתתפי FIRST.

אם הוטרדת, או שהבחנת בהטרדה כלפי משתתף או משתתפת, או אם יש לך שאלות בנושא אחר, אנא צרו קשר עם FIRST באופן מיידי.

קוד התנהגות

המשימה של FIRST היא לתת השראה לדור של מנהיגי מדע וטכנולוגיה, שהם אדיבים ומקצועיים כאחד. קוד ההתנהגות של FIRST מפרט כמה מהתנהגויות בסיסיות שמאמנים, מנטורים, מתנדבים, חברי קבוצה, עובדים, ומשתתפים אחרים צריכים להקפיד עליהם בעת השתתפותם בפעילויות FIRST.

  • הפגינו מקצועיות אדיבה® בכל עת. מקצועיות אדיבה הינה דרך עשייה המעודדת עבודה בעלת איכות גבוהה, מדגישה את ערכו של הזולת, ומכבדת את האינדיבידואל ואת הקהילה. הודות למקצועיות אדיבה, מושגים כמו תחרות עזה ורווח הדדי אינם רעיונות נפרדים.
  • הבטיחו את שלומם וביטחונם של כל המשתתפים בפעילויות FIRST.
  • אל תתנהגו בשום צורה של בריונות, הטרדה, שימוש בשפה גסה או מעליבה, או באלימות ממשית או מאיימת.
  • צייתו לתוכנית הקהילה המוגנת של FIRST.
  • דווחו ל-FIRST על כל התנהגות לא בטוחה.

הטרדה כוללת הערות פוגעניות מילוליות הקשורות למין, נטייה מינית, מוגבלות, מראה פיזי, גודל גוף, גזע, דת, תמונות מיניות במרחב ציבורי, הפחדה מכוונת, מעקב מטריד, צילום או הקלטה ללא רשות , שיבוש של שיחות או אירועים אחרים, מגע פיזי בלתי הולם, ותשומת לב מינית בלתי רצויה.

אנו מצפים מכל המשתתפים לעקוב אחר הכללים האלה בתחרויות, סדנאות, כנסים, מקומות ואירועים הקשורים ל-FIRST.

אם משתתף אינו מציית לקוד התנהגות זה, FIRST ישראל עשוייה לנקוט בכל פעולה שהיא רואה לנכון, ובכלל זה להזהיר את המשתתף ואף לגרשו מהאירוע.

מניעת הטרדה מינית

FIRST פועלת ותפעל למניעת תופעות פסולות של הטרדות מיניות, התנכלות, יצירת סביבה מטרידה, וקיום יחסים אינטימיים במסגרת יחסי סמכות וכפיפות. FIRST מעודדת תרבות דיבור והתנהגות, הנקיות מאמירות, רמיזות ומחוות מיניות ופועל למניעת הפרה של נורמות אלה. מעשי הטרדה והתנכלות פוגעים בכבוד האדם, בחירותו, בפרטיותו ובשוויון בין המינים, והם אסורים על פי חוק.

לדיווח על מקרה ומידע נוסף לחצו כאן. אל תשאירו בבטן.

שלחו לנו הודעה