דילוג לתוכן העמוד

FIRST ® LEGO® League

גישה מעשית ללימוד STEM

2021/22 CARGO CONNECT℠

למדו כיצד מועבר, ממוין ונמסר מטען ליעדיו

FIRST LEGO League ChallengeFIRST LEGO League Explore

מחברים ילדים ונוער למדע וטכנולוגיה

FIRST LEGO League חושפת ילדים למדע, טכנולוגיה, הנדסה ומתמטיקה (STEM) באמצעות למידה מעשית, מהנה, ומרגשת. המשתתפים צוברים ניסיון בפתרון בעיות בעולם האמיתי באמצעות תוכנית רובוטיקה עולמית, המסייעת לתלמידים ולמורים של ימינו לבנות עתיד טוב יותר יחד.

שלוש המסלולים של FIRST LEGO League מעניקים השראה לבני נוער להתנסות ולהגדיל את כישורי החשיבה, התכנות והעיצוב החשובים שלהם באמצעות למידה מעשית של STEM ורובוטיקה. אך מעל לכל, התוכנית מקנה למשתתפים בה ערכים חברתיים חשובים כגון עבודת צוות, שיתוף פעולה ומעורבות בקהילה.

הקמת קבוצה חדשהמערכת רישום

הובלת העתיד עם CARGO CONNECT

באתגר CARGO CONNECT℠ קבוצות ידמיינו מחדש את מערכת התחבורה העולמית שלנו ויחקרו דרכים לשפר את האופן שבו אנו מקבלים ומוסרים את הסחורה הדרושה והרצויה, ויהפכו את כל הקהילות למקושרות יותר.

לצפייה בסרטון

השפעה מוכחת!

אייקון87% עליה בביצועים הלימודיים בבתי הספר
אייקון95% עליה במיומנות ניהול זמן
אייקון99% עליה בכישורי עבודת צוות
גלו עובדות נוספות

מסלולי FIRST LEGO League

FIRST LEGO League מחברת ילדים ובני נוער למדע וטכנולוגיה באמצעות למידת STEM וחקר מגיל צעיר. החל ממסלול FIRST® LEGO® League Explore ובהמשך במסלול FIRST® LEGO® League Challenge, התלמידים יכירו את היסודות של STEM ויישמו את כישוריהם באירוע מרגש תוך השגת הרגלי למידה, ביטחון עצמי וכישורי עבודת צוות לאורך הדרך.

FIRST LEGO League Explore
גן חובה - כיתה ד'

תוכנית FIRST® LEGO® League Explore מעודדת את הילדים לחשוב ולפעול כמו מדענים ומהנדסים , ולהתמודד מדי שנה עם אתגר חדש הקשור למציאות היומיומית. האתגר עמו מתמודדים התלמידים כולל בנייה ותכנות דגם אוטונומי המבצע משימות על גבי לוח משימה ייחודי, וחקר ולימוד נושא האתגר תוך חשיבה יצירתית והצגת פתרון חדשני, כל זאת תוך פיתוח כישורים חברתיים כגון עבודת צוות, מנהיגות, שיתוף פעולה ומעורבות בקהילה. בהנחיית המנטורים שלהם ושימוש בדמיונם הרב וכישוריהם, המשתתפים מגלים עולם מרגש של אפשרויות המכשיר אותם להיות המהנדסים והמנהיגים של המחר. שיא הפעילות בתוכנית מתרחש בעונת הפסטיבלים החגיגיים המתקיימים ברחבי הארץ אליהם מגיעות קבוצות אזוריות להציג את הדגמים עליהם עמלו שבועות וחודשים קודם לכן.

לעדכונים ומפת משאבים של תוכניתFIRST LEGO League Explore
FIRST LEGO League Challenge
כיתות ד' - ט'

תוכנית FIRST® LEGO® League Challenge חושפת את התלמידים לעולם של אתגרים הנדסיים, על ידי תכנון, תכנות ובניית רובוט אוטונומי המבצע משימות על גבי לוח משימה ייחודי. הרובוט מבוסס על ערכות LEGO® ייחודיות מסוג SPIKE Prime או EV3 תוך שימוש בתוכנת LEGO® MINDSTORMS במקביל לעבודה על הרובוט המשתתפים מקימים פרויקט חדשנות, הנוגע לאתגר מהעולם האמיתי אשר במהלכו הקבוצות נפגשות ומתייעצות עם מומחים שונים בכדי לבצע ולשפר את הפרויקט שלהן. כל המשתתפים בתוכנית לומדים עקרונות לפיתוח טכנולוגי, תכנות בסיסי, אסטרטגיית פעולה, מעורבות קהילתית. שיא הפעילות בתוכנית מתרחש בתחרויות המתקיימות ברחבי הארץ בהן המשתתפים מציגים את תוצריהם בתחום הרובוטיקה, פרויקט החדשנות והפעילות הקבוצתית. משתתפי הקבוצות המציגים את הישגיהם לפאנל שופטים, זוכים להערכה רבה. הקבוצות הזוכות בתחרויות המוקדמות מעפילות לתחרות האליפות הישראלית, והזוכות בתחרות האליפות זוכות לייצג את ישראל בתחרויות בינלאומיות ברחבי העולם!

לעדכונים ומפת משאבים של תוכניתFIRST LEGO League Challenge