דילוג לתוכן העמוד

FIRST ® LEGO® League

גישה מעשית ללימודי STEM

2024/25 SUBMERGED℠

השתמשו בחשיבה יצירתית וב-LEGO® כדי לחקור את שכבות האוקיינוס ולהציף רעיונות אל פני השטח.

מחברים ילדים ונוער למדע וטכנולוגיה.

FIRST LEGO League חושפת ילדים למדע, טכנולוגיה, הנדסה ומתמטיקה (STEM) באמצעות למידה מעשית, מהנה, ומרגשת. המשתתפים צוברים ניסיון בפתרון בעיות בעולם האמיתי באמצעות תוכנית רובוטיקה עולמית, המסייעת לתלמידים ולמורים של ימינו לבנות עתיד טוב יותר יחד.

שלושת המסלולים של FIRST LEGO League מעניקים השראה לבני נוער להתנסות ולהגדיל את כישורי החשיבה, התכנות והעיצוב החשובים שלהם באמצעות למידה מעשית של STEM ורובוטיקה. אך מעל לכל, התוכנית מקנה למשתתפים בה ערכים חברתיים חשובים כגון עבודת צוות, שיתוף פעולה ומעורבות בקהילה.

תלמידות צעירות מפעילות רובוט בתחרות

צוללים אל העתיד.

באתגר SUBMERGED℠, שיושק בספטמבר 2024, קבוצות FIRST LEGO League ישתמשו בכישורי חשיבה וב-LEGO® כדי לחקור את שכבות האוקיינוס ולהציף רעיונות אל פני השטח. מוכנים להתחיל?

רובוט עם זרועות, בנוי מחלקי LEGO, נוסע על זירת התחרות

מסלולי FIRST LEGO League

FIRST LEGO League מחברת ילדים ובני נוער למדע וטכנולוגיה באמצעות למידת STEM וחקר מגיל צעיר. החל ממסלול FIRST® LEGO® League Explore ובהמשך במסלול FIRST® LEGO® League Challenge, התלמידים יכירו את היסודות של STEM ויישמו את כישוריהם באירוע מרגש תוך השגת הרגלי למידה, ביטחון עצמי וכישורי עבודת צוות לאורך הדרך.

גן חובה - כיתה ד׳

FIRST® LEGO® League Explore מעודדת את הילדים לחשוב ולפעול כמו מדענים ומהנדסים , ולהתמודד מדי שנה עם אתגר חדש הקשור למציאות היומיומית. האתגר עמו מתמודדים התלמידים כולל בנייה ותכנות דגם אוטונומי המבצע משימות על גבי לוח משימה ייחודי, וחקר ולימוד נושא האתגר תוך חשיבה יצירתית והצגת פתרון חדשני, כל זאת תוך פיתוח כישורים חברתיים כגון עבודת צוות, מנהיגות, שיתוף פעולה ומעורבות בקהילה. בהנחיית המנטורים שלהם ושימוש בדמיונם הרב וכישוריהם, המשתתפים מגלים עולם מרגש של אפשרויות המכשיר אותם להיות המהנדסים והמנהיגים של המחר. שיא הפעילות בתוכנית מתרחש בעונת הפסטיבלים החגיגיים המתקיימים ברחבי הארץ אליהם מגיעות קבוצות אזוריות להציג את הדגמים עליהם עמלו שבועות וחודשים קודם לכן.

למפת המשאבים ועדכונים ל-FIRST® LEGO® League Explore
כיתות ד׳ - ט׳

FIRST® LEGO® League Challenge חושפת את התלמידים לעולם של אתגרים הנדסיים, על ידי תכנון, תכנות ובניית רובוט אוטונומי המבצע משימות על גבי לוח משימה ייחודי. הרובוט מבוסס על ערכות LEGO® ייחודיות. במקביל לעבודה על הרובוט המשתתפים מקימים פרויקט חדשנות, הנוגע לאתגר מהעולם האמיתי אשר במהלכו הקבוצות נפגשות ומתייעצות עם מומחים שונים בכדי לבצע ולשפר את הפרויקט שלהן. כל המשתתפים בתוכנית לומדים עקרונות לפיתוח טכנולוגי, תכנות בסיסי, אסטרטגיית פעולה, מעורבות קהילתית. שיא הפעילות בתוכנית מתרחש בתחרויות המתקיימות ברחבי הארץ בהן המשתתפים מציגים את תוצריהם לפאנל שופטים ולקהילה כולה, וזוכים להערכה רבה. הקבוצות הזוכות בתחרויות המוקדמות מעפילות לתחרות האליפות הישראלית, והזוכות בתחרות האליפות זוכות לייצג את ישראל בתחרויות בינלאומיות ברחבי העולם!

למפת המשאבים ועדכונים ל-FIRST® LEGO® League Challenge

השפעה מוכחת!

אייקון87% עליה בביצועים הלימודיים בבתי הספר
אייקון95% עליה במיומנות ניהול זמן
אייקון99% עליה בכישורי עבודת צוות