דלג לתוכן העמוד

FIRST ® LEGO® League

גישה מעשית ללימוד STEM

עונת 2020-2021

חושבים שאתם מוכנים לשחק? חשיפת האתגר באוגוסט 2020

FIRST LEGO League ChallengeFIRST LEGO League Explore

מחברים ילדים ונוער למדע וטכנולוגיה

תוכנית FIRST LEGO League גובשה בשיתוף פעולה עם LEGO Education. התוכנית חושפת ילדים מגיל הגן ועד כיתה ט' לעולם של אתגרים הנדסיים. התכנית מאפשרת לתלמידים לתכנן, לתכנת ולבנות רובוט אוטונומי המבוסס על ערכות לגו ייחודיות מסוג WeDO / SPIKE Prime / EV3. בנוסף, התלמידים משתתפים בפרויקט חדשנות, הנוגע לאתגר מהעולם האמיתי המשתנה מדי שנה. המשתתפים לומדים עקרונות לפיתוח טכנולוגי, תכנות, אסטרטגיית פעולה ועוד, אך מעל לכל - התוכנית מקנה למשתתפים בה ערכים חברתיים חשובים כגון עבודת צוות, שיתוף פעולה ומעורבות בקהילה.

הקמת קבוצה חדשהמערכת רישום

השפעה מוכחת!

אייקון

87% עליה בביצועים הלימודיים בבתי הספר

אייקון

95% עליה במיומנות של ניהול זמן

אייקון

99% עליה בכישורי עבודת צוות

מצא עובדות נוספות

FIRST LEGO League מחולקת לשני מסלולים:

FIRST LEGO League מחברת ילדים ובני נוער למדע וטכנולוגיה באמצעות למידת STEM וחקר מגיל צעיר. החל ממסלול- Explore ובהמשך במסלול Challenge, התלמידים יכירו את היסודות של STEM ויישמו את כישוריהם באירוע מרגש תוך השגת הרגלי למידה, ביטחון עצמי וכישורי עבודת צוות לאורך הדרך.

FIRST LEGO League Explore
גן חובה - כיתה ד'

תכנית FIRST® LEGO® League Explore מעודדת את הילדים לחשוב ולפעול כמו מדענים ומהנדסים , ולהתמודד מדי שנה עם אתגר חדש הקשור למציאות היומיומית. האתגר עמו מתמודדים התלמידים כולל בנייה ותכנות דגם אוטונומי המבצע משימות על גבי לוח משימה ייחודי, וחקר ולימוד נושא האתגר תוך חשיבה יצירתית והצגת פתרון חדשני, כל זאת תוך פיתוח כישורים חברתיים כגון עבודת צוות, מנהיגות, שיתוף פעולה ומעורבות בקהילה. בהנחיית המנטורים שלהם ושימוש בדמיונם הרב וכישוריהם, המשתתפים מגלים עולם מרגש של אפשרויות המכשיר אותם להיות המהנדסים והמנהיגים של המחר. שיא הפעילות בתכנית מתרחש בעונת הפסטיבלים החגיגיים המתקיימים ברחבי הארץ אליהם מגיעות קבוצות אזוריות להציג את הדגמים עליהם עמלו שבועות וחודשים קודם לכן.

לעדכונים ומפת משאבים של תוכניתFIRST LEGO League Explore
FIRST LEGO League Challenge
כיתות ד' - ט'

תכנית FIRST® LEGO® League Challenge חושפת את התלמידים לעולם של אתגרים הנדסיים, על ידי תכנון, תכנות ובניית רובוט אוטונומי המבצע משימות על גבי לוח משימה ייחודי. הרובוט מבוסס על ערכות לגו ייחודיות מסוג SPIKE Prime או EV3 תוך שימוש בתוכנת LEGO MINDSTORMS במקביל לעבודה על הרובוט המשתתפים מקימים פרויקט חדשנות, הנוגע לאתגר מהעולם האמיתי אשר במהלכו הקבוצות נפגשות ומתייעצות עם מומחים שונים בכדי לבצע ולשפר את הפרויקט שלהן. כל המשתתפים בתוכנית לומדים עקרונות לפיתוח טכנולוגי, תכנות בסיסי, אסטרטגיית פעולה, מעורבות קהילתית ומעל לכל ערכים המבטאים את הפילוסופיה שמאחורי FIRST - מקצועיות אדיבה Gracious Professionalism®, ושיתוף פעולה תחרותי Coopertition®. שיא הפעילות בתכנית Challenge מתרחש בתחרויות המתקיימות ברחבי הארץ בהן המשתתפים מציגים את תוצריהם בתחום הרובוטיקה, פרויקט החדשנות והפעילות הקבוצתית. משתתפי הקבוצות המציגים את הישגיהם לפאנל שופטים, זוכים להערכה רבה. הקבוצות הזוכות בתחרויות המוקדמות מעפילות לתחרות האליפות הישראלית, והזוכות בתחרות האליפות זוכות לייצג את ישראל בתחרויות בינלאומיות ברחבי העולם!

לעדכונים ומפת משאבים של תוכניתFIRST LEGO League Challenge