דילוג לתוכן העמוד

נעים להכיר, אנחנו FIRST

אנחנו מעודדים ילדים ובני נוער להיות מנהיגי מדע וטכנולוגיה, באמצעות תוכניות רובוטיקה מרתקות הבונות כישורי מדע, הנדסה וטכנולוגיה, המעודדות חדשנות, ומטפחות כישורים הדרושים להם כדי לבנות עתיד טוב יותר, כמו ביטחון עצמי, עבודה בצוות, קבלת החלטות ומנהיגות.

רובוט FIRST Tech Challenge העשוי מחלקי מתכת על מגרש, מניח קונוס משחק על עמודילדה צעירה עם חבריה לקבוצה לצד דגמי ה-LEGO שבנו
2 תלמידות צעירות מריצות רובוט LEGO בתחרותילד דתי בונה באבני LEGO
2 נערות מתרגשות לאחר זכיית קבוצתן בתחרות, מחזיקות באנר מנצחים כחול של FIRST

המשימה שלנו

FIRST® היא קהילת רובוטיקה עולמית המכינה צעירים לעתיד באמצעות תוכניות רובוטיקה ייחודיות ללימודי STEM, החל מגן חובה ועד כיתה י״ב. קבוצות פועלות בתמיכה עולמית של אנשי חינוך, מתנדבים ונותני חסות כדי ללמוד, לחקור, לתכנן, לעצב, לבנות, לתכנת ולהציג את הישגיהם במהלך אתגרים שנתיים.

תוכניות אלו, המבוססות על למידה מעשית, חושפות לתלמידים הנדסה ותכנות בסביבת לימוד מרתקת, מכילה ויצירתית, בה הם עובדים בשיתוף פעולה לפתרון אתגר רובוטי שנתי, משלבות התרגשות, יצירתיות ומטפחות כישורים יקרי ערך בעולם האמיתי, ביניהם ביטחון עצמי, תקשורת, יכולת עבודה בצוות, קבלת החלטות, ניסיון בתכנון וניהול משאבים, כישורי מנהיגות ועוד.

FIRST הינו ארגון בינלאומי ללא מטרת רווח אשר נוסד בארה״ב בשנת 1989 על ידי היזם והממציא דין קיימן. FIRST ישראל הוקמה בשנת 2004 על ידי האלוף במיל׳ אביהו בן-נון, אלוף משנה במיל׳ בני קידר ופרופסור מנחם כפתורי כמיזם משותף עם הטכניון. בתהליך ההקמה גוייסו אלישה מקינטייר ואייל הרשקו להוציא לפועל את המיזם אשר מהווה הפרויקט הקדם אקדמי המרכזי של הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל.

יהלי

המיומנויות שפיתחתי במהלך השנים ב-FIRST הן שעיצבו את האישיות שלי. FIRST פתחה לי דלתות רבות והקנתה לי הזדמנויות שלא הייתי יכולה למצוא באף מקום אחר.

יהלי, בוגרת FIRST ומתנדבת

השפעה מוכחת

ל-FIRST יש השפעה מוכחת על לימודי STEM ופיתוח כישורים הרבה מעבר לבית הספר. בוגרי FIRST מובילים ביחידות הטכנולוגיה המובחרות של צה״ל, בפקולטות ההנדסה של האוניברסיטאות המובילות וכן בהייטק.

בפעילויות FIRST משתתפים משתתפים מידי שנה מעל 534,000 תלמידות ותלמידים, ממעל 98 מדינות, מתוכם מעל 25,000 תלמידים בישראל. יחד עימם מעורבים מאות אלפי אנשי חינוך, מדריכים ומתנדבים.

מבוגרי FIRST בוחרים בלימודים אקדמיים במקצועות STEM
94%
מבוגרי FIRST שיפרו כישורי מנהיגות
95%
תלמידים בישראל, מידי שנה
25,000+
בהן פועלת FIRST
98 מדינות

כולם יכולים להצליח

FIRST מעודדת השתתפות באמצעות עבודה בקבוצות המאפשרת לתלמידים להתנסות בעבודות ומשימות ולמצוא היכן הם מצטיינים. תחרויות הרובוטיקה המרגשות של FIRST מותירות את התלמידים בתחושת ההישג וההבנה שהם יכולים לעשות הכל עם הכישורים, המנהיגות והביטחון שלהם, ושהניסיון הרב שלהם ישפיע לטובה על עתידם ויוביל אותם רחוק יותר מכל דבר אחר.

על ידי התחלת אימון מוחותיהם ופיתוח דמיונם של ילדים כבר מגיל צעיר, FIRST עוזרת להם להתנסות ברעיונות חדשים בסביבה תומכת שבה הכישלון הוא חלק מהתהליך ומותירה אותם באהבה ללמידה להמשך כל חייהם.

קבוצת אנשים מרכיבים דגם LEGO

ערכי הליבה של FIRST

ערכי הליבה של FIRST שמים דגש על ספורטיביות ידידותית, כבוד לתרומות של אחרים, עבודת צוות, למידה ומעורבות קהילתית והם חלק מהמחויבות שלנו לטיפוח ושמירה על תרבות של שוויון, גיוון והכלה.

אנו מבטאים את הפילוסופיה של FIRST, של מקצועיות אדיבה, Gracious Professionalism®, ושל שיתוף פעולה תחרותי, Coopertition®, באמצעות ערכי הליבה שלנו.

גילוי
אנו חוקרים מיומנויות ורעיונות חדשים.
חדשנות
אנו משתמשים ביצירתיות ובהתמדה לפתרון בעיות.
השפעה
אנו מיישמים את מה שאנו לומדים על מנת לשפר את העולם שלנו.
הכלה
אנו מכבדים זה את זה ומכירים בהבדלים שבינינו.
עבודת צוות
אנחנו חזקים יותר כשאנחנו עובדים ביחד.
הנאה
אנחנו נהנים וחוגגים את מה שאנחנו עושים.