דילוג לתוכן העמוד

FIRST - For Inspiration and Recognition of Science and Technology, הנו ארגון בינלאומי ללא מטרת רווח אשר נוסד בארה"ב בשנת 1989 על ידי היזם והממציא דין קיימן מתוך מטרה לאפשר לצעירים לגלות את ההתרגשות והתגמול של תחומי ההנדסה, המדע והטכנולוגיה, כל זאת באמצעות תכניות רובוטיקה חדשניות.

תכניות אלו המעוררות השראה בקרב ילדים ובני נוער, משלבות התרגשות, יצירתיות ומטפחות כישורי חיים ביניהם ביטחון ביטחון עצמי, תקשורת, יכולת עבודה בצוות, יכולת קבלת החלטות, ניסיון בתכנון וניהול משאבים, כישורי מנהיגות ועוד, כל זאת על בסיס הערכים המרכזיים של FIRST.

החוויה הגדולה של FIRST מגיעה לשיאה בתחרויות רובוטיקה ארציות ובינלאומיות, בהן זוכים המשתתפים להערכה רבה, שיפור הביטחון הפנימי, יצירת קשרים חדשים ולעיתים אף לגלות את מסלול הקריירה העתידי שלהם.

בפעילויות FIRST משתתפים כ־645,000 תלמידים ותלמידות ממעל 110 מדינות, מתוכם מעל 14,000 תלמידים ותלמידות בישראל. יחד עימם מעורבים מאות אלפי מורים, מדריכים ומתנדבים.

FIRST ישראל נוסד בשנת 2005 על ידי האלוף במיל' אביהו בן-נון ובשיתוף עם הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל. הן בישראל והן בעולם, פעילותנו נשענת על מעורבותם האדירה של מאות אלפי מתנדבים, השותפים לקהילת FIRST!

חזון ומשימה

"להיות הארגון המשמעותי בישראל לחשיפה וקירוב ילדים ובני נוער למדע וטכנולוגיה תוך פיתוח ושימור תרבות ארגונית וחברתית ערכית"

לחשוף בפני הנוער טכנולוגיות חדשניות ולעודד אותם להיות המנהיגים והיזמים של המחר. וזאת באמצעות תחרות רובוטיקה בינלאומית המעניקה השראה למדע, טכנולוגיה והנדסה, תוך התנסות אישית וערכים לשיתוף פעולה ומעורבות בקהילה.

ערכי הליבה של FIRST

ערכי הליבה של FIRST שמים דגש על ספורטיביות ידידותית, כבוד לתרומות של אחרים, עבודת צוות, למידה ומעורבות קהילתית והם חלק מהמחויבות שלנו לטיפוח ושמירה על תרבות של הגינות, גיוון והכלה. אנו מבטאים את הפילוסופיה של FIRST, של מקצועיות אדיבה - ®Gracious Professionalism ושיתוף פעולה תחרותי - ®Coopertition באמצעות ערכי הליבה שלנו:

אייקון גילוי

גילוי

אנו חוקרים מיומנויות ורעיונות חדשים

אייקון חדשנות

חדשנות

אנו משתמשים ביצירתיות ובהתמדה לפתרון בעיות

אייקון השפעה

השפעה

אנו מיישמים את מה שאנו לומדים על מנת לשפר את העולם שלנו

אייקון שיתופיות

שיתופיות

אנו מכבדים זה את זה ומכירים בהבדלים שבינינו

אייקון עבודת צוות

עבודת צוות

אנחנו חזקים יותר כשאנחנו עובדים ביחד

אייקון הנאה

הנאה

אנחנו נהנים וחוגגים את מה שאנחנו עושים!

FIRST®, Coopertition®, and Gracious Professionalism® are trademarks of For Inspiration and Recognition of Science and Technology (FIRST).