דילוג לתוכן העמוד

נעים להכיר, אנחנו FIRST

אנחנו מעודדים ילדים ובני נוער להיות מנהיגי מדע וטכנולוגיה, באמצעות תוכניות רובוטיקה מרתקות הבונות כישורי מדע, הנדסה וטכנולוגיה, המעודדות חדשנות, ומטפחות כישורים הדרושים להם כדי לבנות עתיד טוב יותר, כמו ביטחון עצמי, עבודה בצוות, קבלת החלטות ומנהיגות.

FIRST® היא קהילת רובוטיקה עולמית המכינה צעירים לעתיד באמצעות תוכניות רובוטיקה ייחודיות ללימודי STEM, החל מגן חובה ועד כיתה י״ב. קבוצות פועלות בתמיכה עולמית של אנשי חינוך, מתנדבים ונותני חסות כדי ללמוד, לחקור, לתכנן, לעצב, לבנות, לתכנת ולהציג את הישגיהם במהלך אתגרים שנתיים.

תוכניות אלו, המבוססות על למידה מעשית, חושפות לתלמידים הנדסה ותכנות בסביבת לימוד מרתקת, מכילה ויצירתית, בה הם עובדים בשיתוף פעולה לפתרון אתגר רובוטי שנתי, משלבות התרגשות, יצירתיות ומטפחות כישורים יקרי ערך בעולם האמיתי, ביניהם ביטחון עצמי, תקשורת, יכולת עבודה בצוות, קבלת החלטות, ניסיון בתכנון וניהול משאבים, כישורי מנהיגות ועוד.

ל-FIRST יש השפעה מוכחת על לימודי STEM ופיתוח כישורים הרבה מעבר לבית הספר. בוגרי FIRST מובילים ביחידות הטכנולוגיה המובחרות של צה״ל, בפקולטות ההנדסה של האוניברסיטאות המובילות וכן בהייטק.

בפעילויות FIRST משתתפים משתתפים מידי שנה מעל 679,000 תלמידות ותלמידים, ממעל 110 מדינות, מתוכם מעל 25,000 תלמידים בישראל. יחד עימם מעורבים מאות אלפי אנשי חינוך, מדריכים ומתנדבים.

FIRST הינו ארגון בינלאומי ללא מטרת רווח אשר נוסד בארה״ב בשנת 1989 על ידי היזם והממציא דין קיימן. FIRST ישראל הוקמה בשנת 2004 על ידי האלוף במיל׳ אביהו בן-נון ומהווה הפרויקט הקדם אקדמי המרכזי של הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל.

כולם יכולים להצליח

FIRST מעודדת השתתפות באמצעות עבודה בקבוצות המאפשרת לתלמידים להתנסות בעבודות ומשימות ולמצוא היכן הם מצטיינים. תחרויות הרובוטיקה המרגשות של FIRST מותירות את התלמידים בתחושת ההישג וההבנה שהם יכולים לעשות הכל עם הכישורים, המנהיגות והביטחון שלהם, ושהניסיון הרב שלהם ישפיע לטובה על עתידם ויוביל אותם רחוק יותר מכל דבר אחר.

על ידי התחלת אימון מוחותיהם ופיתוח דמיונם של ילדים כבר מגיל צעיר, FIRST עוזרת להם להתנסות ברעיונות חדשים בסביבה תומכת שבה הכישלון הוא חלק מהתהליך ומותירה אותם באהבה ללמידה להמשך כל חייהם.

FIRST מחויבת לטפח ולשמר על תרבות שוויונית, מגוונת ומכילה. כדי לבנות את הדור הבא של מנהיגי המדע והטכנולוגיה, כזה שיכול להתמודד באמת עם האתגרים העומדים בפני העולם של היום, אנו זקוקים לילדים מכל גווני החברה. כל הילדים זקוקים לגישה שוויונית להזדמנויות, הדרכה רלוונטית ועידוד כדי לבנות בסיס לעתיד מזהיר.

ערכי הליבה של FIRST

ערכי הליבה של FIRST שמים דגש על ספורטיביות ידידותית, כבוד לתרומות של אחרים, עבודת צוות, למידה ומעורבות קהילתית והם חלק מהמחויבות שלנו לטיפוח ושמירה על תרבות של שוויון, גיוון והכלה. אנו מבטאים את הפילוסופיה של FIRST, של מקצועיות אדיבה - ®Gracious Professionalism ושיתוף פעולה תחרותי - ®Coopertition באמצעות ערכי הליבה שלנו:

אייקון
גילוי

אנו חוקרים מיומנויות ורעיונות חדשים

אייקון
חדשנות

אנו משתמשים ביצירתיות ובהתמדה לפתרון בעיות

אייקון
השפעה

אנו מיישמים את מה שאנו לומדים על מנת לשפר את העולם שלנו

אייקון
הכלה

אנו מכבדים זה את זה ומכירים בהבדלים שבינינו

אייקון
עבודת צוות

אנחנו חזקים יותר כשאנחנו עובדים ביחד

אייקון
הנאה

אנחנו נהנים וחוגגים את מה שאנחנו עושים

FIRST®, Coopertition®, and Gracious Professionalism® are trademarks of For Inspiration and Recognition of Science and Technology (FIRST).