דילוג לתוכן העמוד

עדכון 23: העפלה לתחרות העולמית, השתתפות ב-Virtual Open Invitational, העלאת חומרי שיפוט ועוד

יום שלישי, 25 במאי 2021 (לפני 3 שנים)

קבוצות יקרות,

אנו בעיצומה של עונת התחרויות של FIRST® LEGO® League Challenge, נפלא לראות אתכם ואת העשייה המופלאה שלכם, במיוחד בתקופה זו.

השתתפות ב-Virtual Open Invitational (לא רשמי)

ה-Virtual Open Invitational הינה תחרות פתוחה שאינה רשמית המתקיימת זו השנה השנייה (באופן מקוון העונה) ומאורגנת על ידי Droids Robotics (ע״ר) וקהילת Share & Learn. בתחרות משתתפות 48 קבוצות מעשרים מדינות שונות! הודות להתנדבותם של שניים משופטי הזירה הראשיים של FIRST LEGO League Challenge בישראל, אלן גרין ויוסי קרל, קיבלנו שני מקומות עבור קבוצות ישראליות.  התחרות תתקיים ב־12 עד ה־19 ביוני. מידע נוסף ניתן למצוא באתר התחרות. מאחר ומדובר בתחרות שאינה רשמית, אנו מאפשרים לכל הקבוצות הרשומות לעונה להשתתף בהגרלה לבחירת הקבוצות לתחרות. אתם מוזמנים לרשום את קבוצתכם להגרלה בטופס הבא. הרישום יהיה פתוח עד ליום שבת, ה־29 במאי 2021 בשעה 22:00. ההגרלה תתקיים ביום ראשון, ה־30 במאי ולאחריה תצא הודעה לקבוצות הזוכות.

העלאת חומרי שיפוט

במידה ואתם חווים קושי בהעלאה של חומרי שיפוט (ללא מקצי זירה) ל-FIRST Remote Event Hub, ניתן לשלוח אותם למייל [email protected]. את הקבצים יש לשלוח עד המועד המצוין בפלטפורמת התחרות, בצירוף מספר הקבוצה. למען הסר ספק: לא נוכל לקבל מקצים באמצעות מייל זה! במידה ואתם נתקלים בקושי טכני בהעלאת מקצים אנא פנו אל [email protected] לפתרון הבעיה.

העפלה לתחרות העולמית

כפי שפורט בעדכון 22, תחרות האליפות בישראל לא תתקיים, אך הקבוצות אשר ייצגו אתנו בתחרות העולמית של FIRST® LEGO® League ביוון, יבחרו לפי החישוב המפורט מתוך הקבוצות אשר על פי הקריטריונים, היו מעפילות לתחרות האליפות ומשתתפות בה. ולכן, נמשיך להכריז בכל אחת מתחרויות המוקדמות על הקבוצות המעפילות לאליפות.

תחרות
תאריך
מס׳ קבוצות
 מס׳ מעפילות
אחוז העפלה
תחרות מוקדמות #2
6 במאי
15
3
20%
תחרות מוקדמות #3
10 במאי
22
5
23%
תחרות מוקדמות #9
31 במאי
31
6
20%
תחרות מוקדמות #10
2 ביוני
29
6
21%
תחרות מוקדמות #11
7 ביוני
35
7
20%
תחרות מוקדמות #12
14 ביוני
35
7
20%
תחרות מוקדמות #13
16 ביוני
36
8
23%

הקבוצות תיבחרנה להעפלה לתחרות העולמית של FIRST® LEGO® League ביוון מבין אלה שזכאיות להעפיל לתחרות האליפות, על סמך השוואת התוצאות שהשיגו בתחרויות המוקדמות ועל פי קריטריון דומה לבחירת הקבוצה המועמדת בפרס האליפות: ממוצע של ההישגי הקבוצה בשלושת תחומי הליבה (מיקום הקבוצה בין המועמדות לפרס ערכי הליבה, פרויקט החדשנות ותכנון הרובוט) והתוצאה הטובה ביותר במשחק הרובוט, כשלכל תחום משקל זהה של 25%.

מערכת התחרויות FIRST Remote Event Hub

ההזמנה להצטרפות לתחרות ב-FIRST Remote Event Hub נשלחה במייל למנטורים הרשומים תחת הקבוצה ב-Dashboard של FIRST ישראל. לאחר הכניסה למערכת, תוכלו לצפות בלוח הזמנים של קבוצתכם ובמועדי ההגשה הנדרשים למקצי הזירה ומקצה האימון. בנוסף לאלו, במערכת זו יהיו כל הקישורים הדרושים למפגשים ביום התחרות. אנו מזכירים:

  • צלמו את המקצה באמצעות האפליקציה של FIRST ישראל בלבד
  • לאחר סיום המקצה, הסרטון יפיע במדיה של הטלפון
  • המשיכו על פי ההנחיות להעלאת הקובץ ל-FIRST Remote Event Hub
  • המתינו עד אשר תתקבל הודעה ״ההעלאה הסתיימה״
  • אל תשנו את שם הקובץ

אנא עקבו אחר מסמך ההסבר אודות השימוש ב-FIRST Remote Event Hub. במידת הצורך, צוות התמיכה שלנו זמין במייל [email protected].

התקנת Microsoft Teams

להזכירכם, מפגשי השיפוט עומדים להתקיים בפלטפורמת Microsoft Teams. על מנת להצליח להתחבר לחדר השיפוט למפגש עם שופטי הזירה בצורה מיטבית, אנו ממליצים בחום לקבוצות להתקין את Microsoft Teams למחשב ולא להשתמש בפלטפורמה דרך הדפדפן. 

תלמידים עם צרכים מיוחדים

במידה ובקבוצתכם משתתפים תלמידים עם צרכים מיוחדים (תלמידים על הספקטרום האוטיסטי/ילדים בעלי צרכים מיוחדים או בדומה לכך) וחשוב לכם שהשופטים ידעו על כך, אנא מלאו את הטופס המצורף כדי שנוכל לוודא שקבוצתכם תקבל התייחסות מתאימה בתהליך השיפוט.  את הטופס יש למלא עד שבוע לפני יום התחרות. שימו לב כי לא תתאפשר הארכת זמן בחדר השיפוט.

מחכים לראותכם, צוות FIRST ישראל