דילוג לתוכן העמוד

עדכון 12: סיכום עונת CARGO CONNECT

יום חמישי, 24 במרץ 2022 (לפני שנתיים)

קבוצות יקרות,

4 תחרויות מוקדמות וכן תחרות אליפות אחת מאחורינו. זאת ההזדמנות לומר תודה רבה לכל מי שהגיע, התנדב, השתתף וצפה! היה כל כך מרגש לראות אתכם שוב פנים-מול-פנים ולהיחשף לכל העבודה המיוחדת שעשיתם במהלך העונה החולפת. למדתם וחקרתם על עולם ההובלה והמטענים, נחשפתם לאתגרים חדשים וצלחתם אותם. אנחנו גאים בכם על הישגיכם. זכרו, עצם העובדה שהשתתפתם היא זכייה וזכות בפני עצמה. הידע והניסיון שרכשתם יובילו אתכם רחוק יותר מכל דבר אחר.

אנו מקווים שהחוויה מהתחרויות ומהעונה כולה הייתה טובה ושנמשיך לראותכם איתנו ב-FIRST.

תודה למתנדבי FIRST

בהזדמנות זאת, נרצה להודות לכל המתנדבים היקרים שלנו שסייעו ועזרו לנו לפני ובמהלך העונה, בתחרויות המוקדמות ובתחרות האליפות. שופטים ראשיים, שופטי תחומים, שופטי זירה ראשיים, שופטי זירה, מתנדבי מפתח, ומתנדבים כלליים. בלעדיכם FIRST לא הייתה יכולה ליצור את ההשפעה שהיא עושה. תודה ענקית על העזרה לאורך העונה, השקעת הזמן, היד המכוונת, המסירות וכמובן המון תודה על הליווי לאורך הדרך כבר כל כך הרבה שנים!   כמדי עונה, במהלך טקס הסיום בתחרות האליפות אנו מכריזים על מתנדב השנה של FIRST LEGO League Challenge. העונה, הפרס הוענק למתנדב היקר שלנו ברק קמפף.

ברק מלווה אותנו כבר לא מעט שנים. הא בעצמו בוגר FIRST ותרם מהידע ומהניסיון העשיר שלו לתוכנית. גם השנה ברק עשה לילות כימים כדי שהעונה כולה תצליח. ברק ליווה את צוות התוכנית לאורך כל הדרך, השקיע שעות רבות בשיחות Zoom, מפגשים, אריזות והכנות לפני ובמהלך האירוע וכן כמובן התנדב בכל התחרויות (בהן לא השתתף כמנטור). ברק גם ממנטר קבוצה וכן מלווה לא מעט קבוצות חדשות וותיקות. אנו מעריכים מאוד את כל העזרה והתמיכה שלו לאורך העונה כולה. תודה רבה!!

תוצאות תחרויות המוקדמות והאליפות

מוזמנים לצפות ברשימת הקבוצות הזוכות של תחרויות המוקדמות ותחרות האליפות. הרשימה כוללת את רשימת הקבוצות הזוכות בפרסים, הקבוצות שהעפילו שלב וכן מידע אודות הניקוד המרבי אותו צברתם בזירה במהלך התחרות.

קבוצות נוספות אשר העפילו לתחרות האליפות

בתום התחרויות מתקיים תהליך בקרה לבחינת רשימת הקבוצות העולות לתחרויות האליפות. תהליך קבלת ההחלטות מתבצע על פי החוקים והקריטריונים של FIRST LEGO League Challenge, בהתבסס על שקלול כל ההישגים של הקבוצה בכל הקטגוריות האתגר ובחינת האיזון בהישגי הקבוצה בכל התחומים יחד - תכנון הרובוט, פרויקט החדשנות, ערכי הליבה וביצועי הרובוט בזירה, כשההערכה בכל תחום תורמת 25% להערכה הכוללת. מספר קבוצות שהיו הבאות בתור ברשימה להעפיל לתחרות האליפות קיבלו מאיתנו הודעה שהן מוזמנות להשתתף בתחרות האליפות הארצית.

העפלה לתחרויות בינלאומיות

84 קבוצות לקחו חלק בתחרות האליפות אשר התקיימה לפני כשבוע בהיכל הפיס ארנה שבירושלים. אנו שמחים ונרגשים לציין ש-6 הקבוצות הבאות מבין הקבוצות שהשתתפו בתחרות האליפות, העפילו וייצגו את ישראל בתחרויות בינלאומיות שיתקיימו ביוסטון, ארקנסו, ברזיל ואוסטרליה. כמו כן, אנו שמחים לשתף כי 4 קבוצות העפילו לשלב הבא תחרות ה-Global Innovation Awards.

  • פרס האליפות - מקום ראשון, בית אדום: #1200 חטיבת הביניים עתיד, כפר יונה - FIRST Championship, יוסטון, טקסס, ארה״ב.
  • פרס האליפות - מקום ראשון, בית כחול: #1799 מקיף אפרים קציר, חולון - FIRST Championship, יוסטון, טקסס, ארה״ב.
  • פרס האליפות - מקום שני, בית אדום: #368 אורט אחווה גלבוע - Razorback Open Invitational, ארקנסו, ארה״ב.
  • פרס האליפות - מקום שני, בית כחול: #1371 חטיבת ביניים אלזהראוי, אכסאל - Razorback Open Invitational, ארקנסו, ארה״ב.
  • פרס האליפות - מקום שלישי, בית אדום: #2401 טהא חוסין, סכנין - הגרלה בין תחרות בברזיל לתחרות מקוונת באוסטרליה.
  • פרס האליפות - מקום שלישי, בית כחול: #285 עירוני ד׳, תל אביב-יפו - הגרלה בין תחרות בברזיל לתחרות מקוונת באוסטרליה.

קבוצות שהעפילו לשלב הבא ב-Global Innovation Awards

בית אדום: #368 אורט אחוה גלבוע, ו-#840 הכפר הירוק בית כחול: #911 עתיד כרמים, בנימינה, ו-#52 תיכון הנדסאים, הרצליה

מחווני השיפוט

השנה השופטים מילאו מחוונים על הקבוצות באופן דיגיטלי. את כל המחוונים, הן של תחרויות המוקדמות והן של תחרות האליפות תוכלו למצוא באזור ניהול הקבוצה ב-Dashboard של FIRST ישראל. מוזמנים להיכנס, ללמוד ולקרוא את מה שכתבו השופטים על קבוצתכם.

אישורי השתתפות וקבלות עבור הקול קורא של משרד החינוך

בימים הקרובים יעלה ל-Dashboard אישור השתתפות עבור העונה הנוכחית. שימו לב, הקבלות עבור הרישום לעונה נמצאות בתיבת המייל שהזנתם לנו בעת הרישום. הקבלות נשלחו מכתובת מייל [email protected] מוזמנים לעשות חיפוש בתיבת המייל שלכם ולמצוא אותן.

תחרויות Off-Season

התחרויות הרשמיות מטעם FIRST ישראל הסתיימו, אולם ביוזמת הקהילה, יתקיימו תחרויות Off-Season בהן תוכלו לקחת חלק. לתשומת ליבכם, האירועים אינם אירועים רשמיים של FIRST. במידה והנכם מעוניינים לארח תחרות בעירכם, אנא יידעו אותנו בהקדם במייל [email protected] כדי שנוכל לעזור לכם בפרסום האירוע ובמידע חשוב.   תודה רבה לכם על הכל. מקווים לראותכם גם בעונה הקרובה, צוות FIRST ישראל