דילוג לתוכן העמוד

חווית הלימוד החדשנית של FIRST מגיעה לגפ״ן

במשך יותר מ-30 שנה, תוכניות FIRST® שינו את חייהם של מיליוני תלמידים ברחבי העולם באמצעות אתגרי רובוטיקה מרתקים, המבוססים על למידה מעשית, ומסייעים לתלמידים ולמורים של ימינו לבנות עתיד טוב יותר יחד. התוכניות שלנו בנויות על מתודולוגיות חינוך מוכחות, חושפות לתלמידים הנדסה ותכנות בסביבת לימוד מרתקת, מכילה ויצירתית, בה הם עובדים בשיתוף פעולה לפתרון אתגר רובוטי שנתי.

גפ״ן (גמישות פדגוגית וניהולית) היא מערכת דיגיטלית של משרד החינוך שנועדה לסייע למנהלים לנהל את תקציבי בית הספר בצורה נוחה וידידותית. חלק מתקציבי המערכת מתבססים ומחליפים את הקולות הקוראים שניתנו עד כה. המערכת מאפשרת למנהלים לגבש תוכנית עבודה ולהגישה לאישור, בהתאם להנחיות הקיימות בנושא.

מנהלי בתי הספר נדרשים בתקופה זו להחליט ולהגיש אילו מענים חינוכיים מספקי תוכן שאושרו על-ידי משרד החינוך הם מתכוונים לממש בשנת הלימודים תשפ״ג. תוכניות FIRST מוכרות על-ידי משרד החינוך מזה מספר רב של שנים וזוכות להערכה רבה. כיום, התוכניות שלנו נמצאות גם במערכת גפ״ן. תקציבי המערכת מתבססים ומחליפים את הקולות הקוראים שניתנו עד כה.

הטבלה שלהלן כוללת את כל תוכניות FIRST ולצידן מספר תוכנית בגפ״ן, עלות הפעילות בעונה ותרגום העלות למספר שעות אותן יש להקליד במערכת גפ״ן.

תוכניתתיאורעלותמספר התוכניתעלות לשעההיקף שעות לדיוח
FIRST LEGO League Exploreערכת השראה₪3643273₪2813
קיט פסטיבל₪39214
ערכת SPIKE Essential₪1,59657
FIRST LEGO League Challengeערכת אתגר₪1,4403232₪6024
השתתפות בתחרות₪1,62027
השתתפות בגמר₪1,50025
ערכת SPIKE Prime₪2,10035
FIRST Tech Challengeדמי רישום₪8,5003271₪10085
ערכת רובוט₪5,00050
תחרות גמר₪4,00040
FIRST Robotics Competitionדמי רישום₪34,9803277₪110318
תחרות גמר₪10,01091

במידה ובית הספר יבחר לשלם באמצעות תקציבי גפ״ן, מנהל בית הספר ידרש להיכנס למערכת, להקליד את מספר התוכנית ולהזין מספר נתונים, כולל היקף שעות נדרש, שווה ערך לעלות הפעילות, כפי שהיא מופיעה בחשבון לתשלום וכמפורט בהמשך. תהליך האישור כולל מספר שלבים, בהתאם למשרד החינוך ולבסוף המנהל יקבל עדכון לגבי הגשת בקשת התקצוב.

הרשמה להשתתפות בעונה

ההרשמה להשתתפות בתוכניות FIRST מתבצעת כפי שנעשה עד כה, באמצעות ה-Dashboard של FIRST ישראל. מספר ימים לאחר ההרשמה ישלח חשבון לתשלום אותו תוכלו להעביר לבית הספר. בית הספר יכול להחליט כיצד הוא מתקצב את התוכנית. במידה ובית הספר תקצב את התוכנית על בסיס מערכת גפ"ן עליו לפעול בהתאם להנחיות משרד החינוך בנושא.

אנו ממליצים להיות בקשר שוטף עם הנהלת בית הספר ולהביא לידיעתם שתוכניות FIRST נמצאות במאגר וזמינות למימוש.

בית הספר יכול להחליט לשלם את דמי ההרשמה בדרכים אחרות, כמו תשלומי הורים, באמצעות תרומות או בכל דרך אחרת שיבחר.

היות ומדובר במערכת חדשה, מטבע הדברים ישנם דברים שלא ברורים עד הסוף. בתי הספר והרשויות לומדות את העניין ומשרד החינוך מלווה את בתי הספר מקרוב בתהליך. ניתן ללמוד עוד על גפ״ן או לפנות לתמיכת משרד החינוך באמצעות הקישור הבא.