דילוג לתוכן העמוד

עדכון 3: מדיניות החזרים לתקופת קורונה, הגרלת SPIKE Prime, שינוי בהרכב הצוות ועוד

יום שלישי, 28 ביולי 2020 (לפני 4 שנים)

קבוצות יקרות,

אנו מבינים את אי הבהירות הקיימת בתקופה זו ועובדים במלוא המרץ בחודשים האחרונים על מנת לייצר פתרונות לפעילות העונה הקרובה בצל מגפת הקורונה. כחלק מההכנות לעונה, אנו עובדים בשיתוף פעולה עם מנטורים מהקהילה, LEGO, חברת רובוטק ועוד בכדי להתאים את העונה למצב הקיים. מוזמנים להצטרף לקבוצת החשיבה בנושא ולהציע רעיונות נוספים. לפרטים יש לפנות לכתובת הדוא"ל של התוכנית [email protected]חשוב לנו להדגיש כי ההרשמה פתוחה עד ספטמבר ובמידת הצורך ובכפוף לכמות הערכות שיוותרו, נאריך את הרישום. בנוסף, החלטנו להאריך את ההגרלה המיועדת לקבוצות על אחת מערכות ה-SPIKE Prime למועד ה-Kickoff שיתקיים ב־3 בספטמבר 2020! לכניסה למערכת רישום וניהול קבוצות לחצו כאן!  

מדיניות החזרים בתקופת קורונה

לצערנו הקורנה ממשיכה ללוות אותנו גם בימים אלו. בכדי ששנת הפעילות שלנו לא תפגע, הכנו מספר תסריטים שונים בהתאם למגבלות השונות שעלולות להתפרסם. כל המידע מופיע במפת המשאבים וגם כאן. מוזמנים לפנות לכתובת הדוא"ל של התוכנית [email protected] לשאלות נוספות בנושא.  

הגרלת SPIKE Prime

כזכור, חברת רובוטק בשיתוף עם ארגון FIRST ישראל החליטה להגריל השנה **שתי **ערכות SPIKE Prime לקבוצות FIRST LEGO League Challenge. • הגרלה אחת נדחתה למועד ה Kickoff.  • הגרלה שנייה תוגרל כמתוכנן בין הקבוצות שיסדירו את כל הליך הרישום והתשלום **עד ל־28 ביולי 2020. **מועד ההגרלה ידחה לתאריך ה־2 באוגוסט 2020 בשעה 21:00 לאור התנגשות עם צום ט' באב המתקיים בתאריך המקורי. ההגרלה תתקיים ב-LIVE בקבוצת הFacebook של התוכנית.  

שינוי בהרכב הצוות

לאחר שתי עונות מוצלחות, רכזת התוכנית שירז חורש מסיימת את תפקידה בארגון FIRST. נאחל לה הצלחה רבה בהמשך דרכה. מי שתרכז את התוכנית במשך עונת הפעילות הקרובה היא דנה עמית, בוגרת תכנית FIRST Robotics Competition ורכזת התוכנית FIRST LEGO League Explore לשעבר. סיון שטיינברג, רכזת התוכנית תלווה את דנה עם כניסתה לתפקידה ובסוף חודש אוגוסט תצא לחופשת לידה. צוות הובלת התוכנית זמין בכל העת בכתובת הדוא"ל [email protected].  

הנחיות לתשלום

את ההנחיות לתשלום ניתן למצוא כאן. בתקופת הקורונה צוות FIRST עובד בעיקר מהבית ולא מגיע למשרד בתדירות גבוהה. לפיכך אנו ממליצים לפנות לסוזן בדרן המטפלת בניהול החשבונות בארגון בכתובת הדוא"ל [email protected] או בטלפון 050-9040466 לפרטים לגבי אופן ביצוע התשלום. לאחר הסדרת התשלום יש לשלוח צילום של האסמכתא לפרטים המופיעים מעלה.  

שיתוף פעולה עם הסביבה המקוונת CoderZ של חברת רובוטק

חברת LEGO העולמית יציאה בשיתוף פעולה עם הסביבה המקוונת CoderZ של חברת רובוטק הישראלית! המערכת מאפשרת למידה מרחוק, מעקב של המנטור על ההתקדמות וההתפתחות של התלמיד וכן קידום הידע בתכנות של הסביבה עצמה מתורגמת לעברית ומאפשרת לקבוצות לפתח גם את עבודת הצוות והערבות ההדדית שלהן. המערכת מתאימה לתלמידי כיתה ג ומעלה ותהיה זמינה **באופן חינמי **במהלך חודש אוגוסט. לפרטים נוספים לחצו כאן. לכניסה למערכת לחצו כאן.  

אירועי סיום וירטואליים למגזר החרדי כפיילוט לעונת קורונה

בחמש השנים האחרונות מתקיים שיתוף פעולה בין FIRST לעמותת בבא דע, השמה לה למטרה להנגיש תכנים מדעיים לאוכלוסייה החרדית. בתוכנית בבא-דע לוקחים חלק כ-80 קבוצות ומאות תלמידים חרדיים מירושלים והמרכז. בשבועיים האחרונים קיימנו אירועי סיום וירטואליים המדמים את אירועי הסיום המוכרים של FIRST לאותן הקבוצות. האירועים התקיימו באמצעות פלטפורמת Zoom ובליווי חברת הפקה ייעודית.  קבוצות FIRST LEGO League Explore השתתפו בחדר שיפוט וירטואלי של 10 דקות במתכונת הרגילה בנוכחות בוחן. בנוסף, במהלך היום השתתפו הילדים במספר תחנות פעילות בהפעלת המנטורים. קבוצות FIRST LEGO League Challenge התבקשו להסריט הרצה אחת של הרובוט לצורך השיפוט וכן לשלוח חומרים רלוונטיים מבעוד מועד. ביום התחרות הקבוצות השתתפו בחדרי שיפוט וירטואליים בהם ישבו שני שופטים. חדרי השיפוט התקיימו במתכונת המוכרת של 25 דקות וכללו את שלושת התחומים- פרויקט החדשנות, תכנון הרובוט וערכי הליבה. לבסוף, קיימנו טקסי סיום מרגשים ומיוחדים. האירועים הוכתרו כמוצלחים ביותר. הילדים נהנו, זכו להציג את תוצריהם ולקבל משוב בונה מהבוחנים והשופטים. אירועים אלו היוו עבורנו פיילוט חשוב והפקנו מהם לקחים רבים לצורך שימוש חוזר במידה והשנה נאלץ להמיר גם את האירועים הרשמיים של FIRST לאירועים וירטואליים.   מחכים לפגוש את כולכם בקרוב! צוות FIRST ישראל