דילוג לתוכן העמוד

עדכון 10: הגעה להיכל התחרויות, ראיונות לפרסים, ויזות לארצות הברית ועוד

יום רביעי, 02 במרץ 2022 (לפני שנתיים)

קבוצות יקרות,ֿ התחרויות ממש מעבר לפינה ואנחנו מתרגשים, השנה יותר מתמיד!

התחרות היא ערך חשוב ביותר אבל כדאי מידי פעם להסתכל לאחור, ולראות את התהליך שעברתם החל מתחילת העונה ועד היום. זו המהות של עונת הפעילות - תהליך הלמידה ורכישת הכלים שלא היו לכם בעבר. אנו מאחלים לכם המון הצלחה והנאה, נפגש בתחרויות!

הנחיות בריאות

בהתאם להנחיות משרד הבריאות, אין עוד צורך בהצגת תו ירוק בכניסה לאירועי FIRST. יחד עם זאת, אנו מבקשים ממשתתפים שאינם חשים בטוב, או שהיו לאחרונה בקשר הדוק עם מישהו עם תסמינים, להימנע מהשתתפות באירוע. חובה לעטות מסכה על הפה ועל האף לכל אורך השהות באולם. לעיון בהנחיות המלאות לחצו כאן.

הגעה להיכל התחרויות

לנוחיותכם, בעדכון הקודם פרסמנו את לוח הזמנים לאירועי ה-District בישראל.

האירועים יתקיימו באולם ספורט מטרו ווסט, הפלמ"ח 2, רעננה. בהתאם להנחיות בטיחות ותעבורה, לא תתאפשר כניסת אוטובוסים ומיניבוסים לרחבת החניה של האולם. כל קבוצה המגיעה לתחרות באוטובוס או מיניבוס נדרשת להגיע בבוקר האירוע ישירות לנקודת הזנקה ברחוב דפנה ברעננה (מרחק 5 דקות נסיעה מהאולם). משם יצאו האוטובוסים בצורה מבוקרת וממוספרת לכיוון האולם על ידי צוות סדרנים במקום. לינק למיקום הורדת נוסעים ופריקת ציוד באולם: https://goo.gl/maps/NThbEJmktPYCo5Gv5

ויזות לארצות הברית

לקראת ה-FIRST Championship, חברנו לשגרירות ארצות הברית בישראל לקביעת מועדי ראיונות לויזות עבור הקבוצות הזוכות. אל הראיונות יזומנו רק המועמדים שקבוצתם העפילה ל-FIRST Championship ביוסטון ארה"ב, אם כי כולם יכולים להגיש בקשות בשלב זה.

ראיונות לקבוצות FIRST Robotics Competition יתקיימו ב-1 באפריל, 4 באפריל וב-5 באפריל 2022, בשגרירות ארצות הברית בירושלים. להגשת בקשה להנפקת ויזה דרך FIRST, אנא מלאו את הטופס הבא, ועקבו במדיוק אחר ההנחיות. הטפסים והגשת הבקשות הינם אישיים.

ראיונות לפרס ה-Dean’s List Award, Chairman’s Award ומלגות לימודים בטכניון

FIRST Dean’s List Award

ראיונות למועמדי ה-Dean’s List Award יתקיימו פנים-אל-פנים בשני אירועי ה-Districts הראשונים בלבד, ובמהלכם ייבחרו 8 מועמדים שיעפילו לשלב הגמר הארצי שיתקיים ב-District Championship. מנטור אחד רשאי להשתתף בראיון כצופה שקט ואינו רשאי להעניק סיוע במהלך הראיון. אנו מזכירים כי הקריטריונים לבחירת הזוכים נמצאות בלינק הבא.

הראיונות יימשכו במשך 7 דקות לאחר דקה אחת להתארגנות. ככלל, הראיונות יתקיימו בעברית. מרואיינים הזקוקים לתרגום מתבקשים להודיע על כך עד יום שישי ה-4 במרץ 2022 בשעה 12:00 במייל [email protected] בצירוף מספר הקבוצה ושם המועמד/ת.

סדר הראיונות יתפרסם בבוקר התחרות בשעה 08:00 ב-Pit Admin. באחריות המרואיינים להתעדכן באשר למועד הראיון ולהתייצב אליו לא יאוחר מ-5 דקות טרם המועד. מותר למרואיינים להתחלף ביניהם. החלפות יבוצעו ב-Pit Admin בנוכחות שני הצדדים המחליפים.

Chairman’s Award

ראיונות ה-Chairman’s Award יתקיימו פנים אל פנים בכל אירועי ה-District. בכל תחרות תבחר קבוצה אחת שתעפיל לשלב הארצי. קבוצות שיזכו בפרס ב-District הראשון שלהן לא יוכלו להיות מועמדות אליו ב-District השני.

הראיונות יימשכו 12 דקות בסך הכל; עד 7 דקות למצגת של הקבוצה (כולל התארגנות) ושארית הזמן מוקדש לשאלות השופטים. ככלל, הראיונות יתקיימו בעברית. מרואיינים הזקוקים לתרגום מתבקשים להודיע על כך עד יום שישי ה-4 במרץ 2022 בשעה 12:00 במייל [email protected] בצירוף מספר הקבוצה. לא יותר משלושה חברי קבוצה רשאים להציג מידע או לענות על שאלות מהשופטים. מנטור אחד רשאי להשתתף בראיון כצופה שקט על מנת לתת משוב לאחר הראיון, אך אין הוא רשאי להעניק סיוע כלשהו במהלך הראיון. להזכירכם, יש להביא לראיון את סרטון ה-Chairman’s Award של הקבוצה בדיסק-און-קי.

סדר הראיונות יתפרסם בבוקר התחרות בשעה 08:00 ב-Pit Admin. באחריות הקבוצות להתעדכן באשר למועד הראיון ולהתייצב אליו לא יאוחר מ-5 דקות טרם המועד. מותר למרואיינים להתחלף ביניהם. החלפות יבוצעו ב-Pit Admin בנוכחות שני הצדדים המחליפים.

מלגות לימודים לטכניון-מכון טכנולוגי לישראל

הראיונות עבור מלגות לימודים לטכניון יתקיימו באופן מקוון במועדים הבאים:

  • יום ראשון, ה-13 במרץ 2022, בין השעות 18:00 עד 20:40
  • יום שלישי, ה-15 במרץ 2022, בין השעות 11:00 עד 13:40
  • יום חמישי, ה-17 במרץ 2022, בין השעות 11:00 עד 13:40 שיבוץ הראיונות ישלח למועמדים בתחילת שבוע הבא, ניתן לבחור העדפות בטופס הבא ואנו נעשה מאמץ לשבץ אתכם במועד המועדף. הראיונות יימשכו במשך 10 דקות (כולל התארגנות) ויש להתחבר לראיון 5 דקות טרם המועד. מנטור אחד (מעל גיל 18) חייב להשתתף בראיון כצופה שקט ואינו רשאי להעניק סיוע במהלך הראיון.

נדרשת פעולה: טופס ההסכמה של FIRST

FIRST דורשת שכל המשתתפים באירוע (לרבות חברי קבוצה, מנטורים, מתנדבים, קהל ואורחים) יהיו חתומים על טופס ההסכמה של FIRST. משתתפים אשר אינם חתומים לא יורשו להיכנס לשטח התחרות.

חברי קבוצה

עליכם לשלוח להורי התלמידים את הלינק הקבוצתי המופיע באזור ניהול הקבוצה ב-Dashboard של FIRST ישראל. לאחר חתימת ההורה (התלמיד/ה במקרה של בגיר/ה), שם התלמיד/ה יתווסף לרשימה וכך תוכלו לעקוב אחר התהליך. הלינק הינו קבוצתי, ואינו ניתן להעברה לקבוצות אחרות. המידע מבוקש לשם ניהול התוכנית, מעקב אחר התקדמותה, ועוד.

מנטורים, אורחים וקהל

טופס הסכמה לכל באי התחרות שאינם חברי קבוצה נמצא בלינק legal.firstisrael.org.il. אנא דאגו לחתום עליו בטרם יום התחרות. בקשו גם ממלווים, אורחים וכו׳ לחתום עליו.

לשאלות נוספות בקשר לטפסי הסכמה, פנו אל [email protected].

בהצלחה, צוות FIRST ישראל