דלג לתוכן העמוד

איך מצטרפים?

שלב ראשון - למדו מי אנחנו

FIRST Robotics Competition משלבת את ההתרגשות מעולם הספורט יחד עם הדיוק וההקפדה של עולם המדע. קבוצות של כ־20 עד 30 תלמידות ותלמידים מתמודדות עם אתגר הקמה ומיתוג קבוצה, גיוס משאבים, הגדרת אסטרטגיה, תכנון, בניה ותכנות רובוט תוך שמירה על חוקים ולוחות זמנים המוכתבים מראש לכל הקבוצות. זו החוויה הקרובה ביותר ל"עולם ההייטק האמיתי". מתנדבים ומנחים מקצועיים תורמים מהידע שלהם ומזמנם להנחות וללוות את הקבוצות.
קראו אודות התוכנית

שלב שני - למדו מה אנחנו עושים

בכל שנה, בשבת הראשונה של ינואר, נחשף אתגר לקבוצות המשתתפות בתכנית ברחבי העולם. במסגרת האתגר נדרשות הקבוצות לבנות רובוט אשר ישחק בבריתות משותפות המונה שלושה רובוטים כנגד שלושה רובוטים אחרים. עם פרסום האתגר וממועד אירוע השקת העונה עומדים לרשות הקבוצות שישה וחצי שבועות בלבד לתכנן, לייצר, לבנות ולתכנת רובוט אשר יתמודד עם המשימה (הן באופן אוטונומי והן בשליטה מרחוק). לאחר תקופת הבנייה, קבוצות מכל רחבי הארץ מתחרות יחד בתחרויות מוקדמות, במטרה לזכות בכרטיס כניסה לגמר הארצי שמתקיים בהיכל מנורה מבטחים. במעמד התחרות, נבחנות הקבוצות הן על ביצועי הרובוט, הרמה הטכנית וההנדסית שלו והן על החדשנות, רוח הקבוצה, מעורבותם בקהילה ועוד. הקבוצות המנצחות בגמר הישראלי מקבלות את הזכות להשתתפות במשחקי אליפות העולם בארה"ב!

שלב שלישי - גבשו קבוצה

כדי להקים קבוצה נדרשים מספר דברים חשובים:

  1. מחוייבות מנהל בית הספר לתכנית.
  2. מינוי מורה מוביל או מנהל פרוייקט מטעם בית הספר להובלת התהליך וניהולו בפועל (רקע טכני אינו מחייב).
  3. מינימום 15 תלמידות ותלמידים (בעונה הראשונה להשתתפות).
  4. צוות של 3-4 מנטורים מתנדבים מהקהילה המקומית שיסייעו בתהליך העבודה למנהל הפרוייקט.

שלב רביעי - למדו מהם המשאבים הדרושים

דמי השתתפות
46,000 ש"ח לקבוצה חדשה או 40,000 ש"ח לקבוצה ותיקה.
דמי ההשתתפות כוללים:

  1. ערכת ציוד מארה"ב המכילה מנועים, בקר וחלקים לבניית רובוט.
  2. השתתפות בסמינרים מקצועיים כהכנה לעונה עבור מנטורים ותלמידים.
  3. השתתפות בשתי תחרויות מוקדמות למשך יומיים כל אחת.
מקום מפגש
כדי לתכנן, לעצב, לבנות, לתכנת, ולנסות את הרובוט שתבנו, תצטרכו גישה לסדנת עבודה בטיחותית הכוללת כלים וציוד בסיסי בשלב הראשון.

משאבים נוספים
תלמידים יעצבו וייצרו רובוט עובד. תצטרכו כלי עבודה ידניים, כלי עבודה כבדים, וגישה למכונות לעיבוד שבבי כמו כרסומות ומחרטות בין אם בבית הספר או דרך ספק חיצוני.
בנוסף, רכישת חלקי חילוף וציוד לרובוט, הסעת תלמידים, ציוד לתחרות מוקדמות, חולצות קבוצתיות, דמי השתתפות נוספים במידה והקבוצה מעפילה לשלב הגמר וכדומה.

שלב חמישי - תאמו פגישה והרשמו לעונה

עכשיו שאתם סקרנים לדעת יותר, זהו השלב לתאם פגישה עם נציג FIRST ישראל בטלפון 050-9040467 או בדוא"ל FRC@firstisrael.org.il.

זהו, כל שנותר לעשות הוא

להירשם להצטרף לעונה, להתחרות ולהנות!