דילוג לתוכן העמוד

עדכון 11: ממשק התחרות ב-Dashboard, טופס הסכמה ודגשים נוספים

יום חמישי, 17 בפברואר 2022 (לפני שנתיים)

קבוצות יקרות,

התחרויות מחכות לנו מעבר לפינה. אנו מתרגשים ומחכים לפגוש אתכם פנים-מול-פנים ולחגוג מדע וטכנולוגיה! לפניכם מספר עדכונים חשובים.

נדרשת פעולה: טופס ההסכמה של FIRST

FIRST דורשת שכל המשתתפים באירוע (לרבות חברי קבוצה, מנטורים, מתנדבים, קהל ואורחים) יהיו חתומים על טופס ההסכמה של FIRST. משתתפים אשר אינם חתומים לא יורשו להיכנס לשטח התחרות.

חברי קבוצה

עליכם לשלוח להורי התלמידים את הלינק הקבוצתי המופיע באזור ניהול הקבוצה ב-Dashboard של FIRST ישראל. לאחר חתימת ההורה, שם התלמיד/ה יתווסף לרשימה וכך תוכלו לעקוב אחר התהליך. הלינק הינו קבוצתי, ואינו ניתן להעברה לקבוצות אחרות. המידע מבוקש לשם ניהול התוכנית, מעקב אחר התקדמותה, ועוד.

מנטורים, אורחים וקהל

טופס הסכמה לכל באי התחרות שאינם חברי קבוצה נמצא בלינק legal.firstisrael.org.il. אנא דאגו לחתום עליו בטרם יום התחרות. בקשו גם מהורים, מלווים, אורחים וכו׳ לחתום עליו.

ממשק התחרות ב-Dashboard

אזור ניהול הקבוצה ב-Dashboard של FIRST ישראל עודכן וכעת מופיעה לכם האפשרות להיכנס לממשק התחרות. הממשק מכיל את כל הפרטים החשובים של קבוצתכם, באיזה בית אתם מתחרים ואת לוח הזמנים המלא.

בנוסף, באמצעות ממשק זה ניתן להעלות גם את דף המידע הקבוצתי, עליו כתבנו בעדכונים האחרונים. במידה ובחרתם למלא מסמך כזה, יש להעלותו עד יומיים לפני התחרות.

הנחיות בריאות ובטיחות

כפי שפורסם בעדכונים הקודמים, בכניסה לאירוע, משתתפים מגיל 3 ומעלה יידרשו להציג את אחד משני האישורים הבאים:

  • תו ירוק המכיל את קוד ה-QR בבירור. משתתפים מגיל 16 ומעלה וידרשו להציג בנוסף גם תעודה מזהה. למידע בנושא זכאות ותוקף התו הירוק פנו לאתר משרד הבריאות.

  • תוצאה שלילית של בדיקת אנטיגן מפוקחת שבוצעה בעמדה מורשית. התוצאות תקפות למשך 24 שעות מביצוע הבדיקה. יש להציג את קוד ה-QR של תוצאות הבדיקה.

משתתפים בעלי תוצאה שלילית של בדיקת PCR מ-72 השעות שקדמו לכניסה, נדרשים להפיק תו ירוק. לא ניתן להציג בכניסה את תוצאות הבדיקה עצמה.

מסמכים אחרים לא יתקבלו.

לעיונכם, הנחיות הבריאות והבטיחות המלאות התקפות לכל אירועי FIRST ישראל.

מארז הכנה לתחרויות

מזכירים כי בעדכונים פרסמנו את מארז הכנה לתחרויות המכיל את כל המידע החשוב, לוחות זמנים, הסבר על יום התחרות, נהלים, דגשים וכו׳. אנא קראו את המארז בעיון רב ודאגו לעקוב אחר ההוראות הכתובות בו.

דגשים לקראת התחרויות

לא ניתן יהיה להקים סוכות בפיטים. כל קבוצה תקבל מאיתנו שולחן ייעודי (פיט) ושקע חשמל. הקפידו שהציוד שאתם מביאים עמכם נכנס כולו לשטח זה. בנוסף, בשל הוראות בטיחות, לא יהיה ניתן לפרוס ברחבי המגרש עצמו שולחנות זירה / שטיחי זירה. עם זאת, תוכלו לפרוס שטיחי זירה ברינג המקיף את האולם, או לעשות שימוש באחד מששת שולחנות האימונים. חל איסור להכניס שולחנות לשטח ההיכל.

השתתפות במפגש השיפוט באופן מקוון

במידה ואחד עד 50% מחברי הקבוצה אינם נוכחים ביום התחרות עקב מגפת הקורונה בלבד, נאפשר לאותם חברי הקבוצה להשתתף במפגש השיפוט באופן מקוון באמצעות Zoom. על המנטור/ית ליידע את רכזת התוכנית, סיון, באמצעות WhatsApp לכל המאוחר בבוקר התחרות, שהם מעוניינים לצרף חלק מחברי הקבוצה ב-Zoom.

באחריות הקבוצה להביא עמה מכשיר קצה (מחשב נייד, טאבלט וכו׳), כאשר אותם חברי הקבוצה מחוברים לשיחת ה-Zoom, ולשלוח לסיון באמצעות WhatsApp כבר בבוקר התחרות את הלינק לשיחה, כך שגם השופטים יתחברו באמצעות המחשב שלהם. זכרו כי בהיכל לא קיימת רשת אינטרנט אלחוטית זמינה לקבוצות, ועליכם להיערך לכך בהתאם.

כל תקלה הקשורה בשיפוט המקוון הינה באחריות הקבוצה בלבד. הקבוצה לא תקבל תוספת זמן עבור תפעול ה-Zoom. עליכם להיכנס למפגש השיפוט כאשר הכל כבר מוכן.

הרחבת נושאי החקר בפרויקט החדשנות

כפי שפורסם בעדכונים הקודמים, על מנת להרחיב את מגוון נושאי החקר בפרויקט החדשנות אנו מרחיבים את ההגדרה ״הובלת המוצרים״ אליה מתייחס האתגר השנתי. מלבד הובלת ה-״מוצרים״, הקבוצות מוזמנות לחקור הובלת ״מטענים״ מכל סוג שהוא, כמו הובלת פסולת, מים, חיות ועוד. הובלת אנשים אינה נושא מאושר לפרויקט.

זכרו, במידה ותרצו להתייעץ עם המומחים שלנו, אתם מוזמנים למלא את השאלון בקישור כאן. מטרת הפורום הינה לאפשר לקבוצות לשתף ברעיונותיהן ולוודא שהן אכן עומדות בתנאים שהוגדרו עבור פרויקט החדשנות לעונת CARGO CONNECT וכך לסייע לקבוצות לפעול על הצד הטוב ביותר. המידע שתרשמו יישאר חסוי ליתר הקבוצה ולא יעשה בו שימוש.

שאלות בנוגע למשחק הרובוט

לשאלות בנושא הרובוט וחוקי משחק הרובוט, הנכם מוזמנים לשלוח מייל לכתובת [email protected] וצוות שופטי הזירה הראשיים ישמח לעזור לכם.

המשיכו לעקוב אחר עדכונים חשובים המתפרסמים מעת לעת.

המון בהצלחה ונתראה ממש בקרוב, צוות FIRST ישראל