דילוג לתוכן העמוד

עדכון 10: טופס הסכמה, משחק הרובוט ודגשים לתחרויות

יום רביעי, 09 בפברואר 2022 (לפני שנתיים)

קבוצות יקרות, התחרויות כבר ממש מעבר לפינה. אנו מקווים שאתם מוכנים, מתרגשים, ומחכים בקוצר רוח יחד איתנו!

נדרשת פעולה: חתימת הורי התלמידים על טופס ההסכמה

FIRST דורשת שכל חברי הקבוצה יהיו חתומים על טופס ההסכמה של FIRST. תלמידים אשר אינם חתומים לא יורשו להשתתף באירועים, הדרכות ותחרויות.

עליכם לשלוח להורי התלמידים את הלינק הקבוצתי המופיע באזור ניהול הקבוצה ב-Dashboard של FIRST ישראל. לאחר חתימת ההורה, שם התלמיד/ה יתווסף לרשימה וכך תוכלו לעקוב אחר התהליך. זכרו כי ללא טופס הסכמה לא יהיה ניתן להיכנס לאירועים.

מארז הכנה לתחרויות

מזכירים כי בעדכון הקודם פרסמנו את מארז הכנה לתחרויות המכיל את כל המידע החשוב, לוחות זמנים, הסבר על יום התחרות, נהלים, דגשים וכו׳. אנא קראו את המארז בעיון רב ודאגו לעקוב אחר ההוראות הכתובות בו.

סרטון הדרכה לקראת משחק הרובוט

לקראת התחרויות הקרבות, ענב בר ניר, שופטת זירה ראשית ב-FIRST LEGO League Challenge, הכינה עבורכם סרטון קצר עם חידודים חשובים, ציוד הכרחי לתחרות וכיצד להוריד את התכנות שלכם ישירות לבקר LEGO® Education SPIKE™ Prime. לצפייה לחצו כאן.

דגשים חשובים לקראת תחרויות המוקדמות

שיחת וועידה להכנה לתחרות

ב-14 בפברואר 2022 בשעה 20:00 נקיים שיחת Zoom לצורך מענה על שאלות שונות לקראת התחרויות, הסברים, חידודים, התייעצות לגבי ציוד נדרש וכו', ובה ישתתפו שופט זירה ראשי, שופט תחום ראשי וסיון, רכזת התוכנית. אין צורך בהרשמה מראש. לינק לשיחה נמצא כאן.

מועמדות לזכייה בפרס האליפות והעפלה לתחרות האליפות

על מנת לזכות במועמדות לפרס האליפות וכן להעפיל מתחרות המוקדמות לתחרות האליפות, על הקבוצות לשמור על רמה גבוהה ועל אחידות בין ארבעת התחומים הבאים: פרויקט החדשנות, תכנון הרובוט, ערכי הליבה וכן ביצועי הרובוט בזירה. שימו לב, לכל אחד מהתחומים משקל זהה של 25%. בתחרויות #3, #2, #1 תעפלנה 10 קבוצות מכל בית, ובתחרות #4 תעפלנה 9 קבוצות מכל בית. סה"כ 78 קבוצות.

הקפדה על לוחות זמנים

אנא הקפידו על הגעה בזמן בבוקר התחרות וכן הקפידו על היצמדות ללוחות הזמנים של הקבוצה כפי שיימסר לכם בבוקר התחרות. שימו לב כי הזמנים מתוכננים מראש וכי לא נוכל להמתין למאחרים לזירה ולחדרי השיפוט. אנא הימנעו ממצבים לא נעימים.

תדריך המנטורים

בבוקר יום התחרות יועבר תדריך למנטורים. מיקום ושעת התדריך יימסרו עם הגעתכם ליום התחרות. הקפידו להגיע לתדריך זה על מנת להתעדכן בכל הפרטים החשובים בבוקר התחרות. במקביל, אנא ודאו כי קבוצתכם מצויה בהשגחת מבוגר אחראי. שימו לב, במידה ואתם ממנטרים מספר קבוצות ביום התחרות, עליכם לוודא כי ישנו מבוגר אחראי נוסף לכל קבוצה שיוכל ללוות אותה בחלק שלב במהלך היום.

הגשת מועמדות לפרס המנטור המצטיין

כפי שנכתב בעדכון הקודם, העונה הקבוצות יוכלו להגיש את מועמדות המנטורים שלהם לפרס המנטור המצטיין בעמדת פיט אדמין ביום התחרות. ההגשות יתקבלו עד לשעה 11:00 בכל יום תחרות. לנוחיותכם, טופס ההמלצה נמצא במפת המשאבים.

במהלך האירוע נזכיר מספר פעמים את האפשרות להוקיר תודה למנטורים המדהימים על הפעילות לאורך העונה ולמלא את טופס המועמדות.

עדכון לגבי מריצים בזירה

על אף הנאמר בעדכון #8, שינינו את מדיניות המריצים בעונה זו בשל הרצון לשמור על בריאות כל המשתתפים בתחרות ולמנוע התקהלויות מיותרות. לפיכך, נאפשר לעד 4 מריצים בלבד להיכנס למתחם הזירה, בכפוף לחוק R08.

הנחיות בריאות ובטיחות

בכניסה לאירועי FIRST ישראל, משתתפים ואורחים מעל גיל 3 יידרשו להציג תו ירוק או בדיקת PCR שלילית בתוקף מה-72 שעות האחרונות או לחילופין בדיקת אנטיגן מפוקחת שבוצעה בעמדה מורשית ב-24 השעות שקדמו לכניסה, בצירוף תעודה מזהה (מתחת לגיל 16 אין חובה להציג תעודת זהות). מסמכים אחרים כגון בדיקה ביתית/תעודת קורונה/מחלים/התחסנות לא יתקבלו. לעיונכם, הנחיות הבריאות והבטיחות המלאות התקפות לכל אירועי FIRST ישראל.

התנדבות באירועי FIRST

החודשים האחרונים הראו לנו שהעולם צריך את FIRST יותר מתמיד, ו-FIRST צריכה אתכם, קהילת המתנדבים שלנו. כשאתם מתנדבים עם FIRST, אתם מטפחים כישורים יקרי ערך בקרב ילדים ובני נוער. אתם בונים את הדור הבא של מנהיגי המדע והטכנולוגיה. אתם מעוררים בהם השראה להשתמש בכישוריהם כדי להשפיע לטובה על הקהילות שלהם ועל העולם. אתם מספקים את העתיד למיליוני צעירים ברחבי העולם.

אנו נרגשים להזמין אתכם להצטרף אלינו להתנדבות ב-FIRST בעונת 2021/22 ולהיות חלק מקהילה עם חזון לעתיד. מוזמנים להזמין גם עמיתים, חברים ובני משפחה לקחת חלק כמתנדבים בתפקידים חשובים בחגיגה שכולה מדע וטכנולוגיה! להרשמה להתנדבות לחצו כאן. לפרטים נוספים ניתן לפנות לסיון, רכזת התוכנית בדוא"ל [email protected].

שאלות בנוגע למשחק הרובוט

לשאלות בנושא הרובוט וחוקי משחק הרובוט, הנכם מוזמנים לשלוח מייל לכתובת [email protected] וצוות שופטי הזירה הראשיים ישמח לעזור לכם.

המשיכו לעקוב אחר עדכונים חשובים המתפרסמים מעת לעת.

המון בהצלחה ונתראה בקרוב, צוות FIRST ישראל